Згідно з положеннями статті 50 Закону України «Про землеустрій» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки складається в разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок, в тому числі в разі отримання безоплатно у власність або в користування на умовах оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності.
З метою отримання дозволу на розробку проекту необхідно звернутися з клопотанням до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, передає земельні ділянки державної або комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
У разі отримання вищезгаданого дозволу за рахунок земель державної власності сільськогосподарського призначення необхідно звернутися до розпорядника землі за місцем розташування земельної ділянки.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, передає земельні ділянки державної або комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Нашою компанією проект розробляється за замовленням громадян відповідно до Закону України та в строки, що обумовлюються угодою сторін. Проект узгоджується в порядку, встановленому статтею 1861 Земельного Кодексу України, зокрема підлягає погодженню територіальним органом Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки та органами, що реалізують державну політику в сфері: охорони культурної спадщини, лісового господарства, водного господарства, охорони навколишнього середовища, містобудування і архітектури, у випадках передбачених зазначеною статтею.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за заявою особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розробку документації із землеустрою, які є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність або користування із земель державної або комунальної власності, або уповноваженої ним особи.
На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку який в подальшому буде підставою для реєстрації відповідного права на земельну ділянку.
При здійсненні державної реєстрації земельної ділянки їй присвоюється кадастровий номер. Для державної реєстрації земельної ділянки власник (користувач) або його представник подає державному кадастровому реєстратору наступні документи:
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність або користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації по закону - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або користування.
Рішення про затвердження проекту є одночасно рішенням про передачу зазначеної земельної ділянки у власність або користування.
Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або в користування, або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Державна реєстрація прав на земельні ділянки проводиться після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Державної реєстрації прав шляхом внесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно проводять орган державної реєстрації прав та нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно.
Для отримання свідоцтва (виписки) про право власності (користування) на земельну ділянку необхідно звернутися в реєстраційну службу за місцем знаходження земельної.
Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.